תיקון תריסים חשמליים

למרות הנוחות הגדולה שהתריסים החשמליים מעניקים לכל בית או משרד, אין זה יהיה יוצא מן הכלל שהתריס החשמלי יזדקק לתיקון עקב תקלה. אם כן מה הן התקלות האפשריות שידרשו תיקון תריס חשמלי?

תיקון תריס חשמלי – תקלות אפשריות


קריעת חבל

התקלות יכולות להיות מגוונות, כאשר התקלה הנפוצה ביותר היא קריעת החבל אשר מחזיק את השלבים תלויים מחלקו העליון של התריס. בכל הרמה והורדה של התריס החבל מתבלה ולכן פעם במספר שנים יש צורך בהחלפתו. רבים גם אינם מודעים לעובדה כי כל שימוש בלתי הולם של התריס יתרום לקריעת החבל, ולכן כדאי להישמע להוראות היצרן על מנת להימנע מתיקון תריס חשמלי מיותר. כאשר מדובר בקריעת חבל, התיקון אינו כרוך בהוצאה גבוהה מדי ולרוב הוא מיידי.

מנוע חשמלי לא תקין

תקלה נוספת שעלולים להיתקל בה, היא כשהמנוע משמיע קול 'עובד' אך בפועל כשברצוננו לעצור אותו – המנוע מסרב לשתף פעולה. תיקון תריס חשמלי במקרה זה כרוך לרוב בהחלפת מנוע. את סוג המנוע בוחרים כמובן בתיאום עם טכנאי לתיקון תריס חשמלי, כאשר השיקולים לבחירת סוג המנוע הם גודל התריס, החומר ממנו עשויים השלבים של התריס והמשקל שהמנוע נאלץ להתמודד איתו. ככל שהמשקל גבוה יותר, כך סוג המנוע אותו תצטרכו יעלה יותר. כמובן קיימים יצרני מנועים רבים, בכל חברה תמצאו את המנוע שמתאים לתריס שלכם, אך המחיר משתנה וכן שנות האחריות. החברות הטובות יותר כיום הן האיטלקיות אשר מעניקות לרוב אחריות של עד 7 שנים ומספקים מנועים במחיר סביר, וסומפי הצרפתית אשר מעניקה אחריות למשך 5 שנים וגם היקרה ביותר בשוק.

ניתוק בין השלבים השונים של התריס

זו התקלה הקלה ביותר להתמודדות בעת תיקון תריס חשמלי. תקלה זו מתרחשת לרוב בשלב הראשון והשני מלמעלה ובעיקר כאשר השלבים מלאים בפוליאוריתן מוקצף (תקלה הרבה פחות נפוצה בתריסי אלומיניום). הניתוק נוצר היות ושלבים אלו מרימים את כל שאר השלבים שמתחתם והעומס לעיתים גורם להתעקמות ובסופו של דבר לניתוק משאר השלבים. תיקון תריס חשמלי במקרה זה פשוט מאד – מסירים את השלב הפגום ומחברים לשלב שמתחתיו.


להזמנת טכנאי תיקון תריסים בחיפה, בקריות או בנשר – צרו קשר עם תריסי ליאל העומדים נאמנה לשירותכם.Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze